Zločiny Reinharda Heydricha – brutálního vraha a nacistického vládce českého národa -VYHLAZENÍ Lidic

Přidat na Seznam

Popdořte nás

Sledujte Mojevideo.g6.cz na Facebooku

Další naše skvělá videa můžete najít na Herohero 🔸 https://herohero.co/worldhistorycz
🔹🔹🔹
…Jedním z lékařů, které přivedl Heinrich Himmler, aby ošetřili těžce zraněného příslušníka SS, byl Theodor Morell, lékař Adolfa Hitlera, který svému vůdci až dvacetkrát denně aplikoval léky, tonika, vitamíny a podával mu látky, mezi něž patřil heroin, kokain a adrenalin. Pravděpodobně kvůli Morellově špatné pověsti mezi vysoce postavenými nacisty bylo jeho doporučení léčit Heydricha sulfonamidem, což bylo rané antibiotikum, ignorováno. Místo toho Karl Gebhardt, hlavní lékař Heinricha Himmlera, léčil Heydricha bez antibiotické terapie. U Heydricha se objevila horečka, měl v ráně drenáž a měl velké bolesti.
Přestože výbuch samotný ho nezranil smrtelně, střepiny granátu v noze a dolní části zad způsobily infekci, která osmatřicetiletého Heydricha 4. června 1942 zabila. Hitler v soukromí obvinil Heydricha z jeho vlastní smrti a řekl:
„Protože příležitost dělá nejen zloděje, ale i vraha, jsou taková hrdinská gesta jako jízda v otevřeném, neozbrojeném vozidle nebo chození po ulicích bez ochranky jen zatracenou hloupostí, která vlasti ani trochu neprospěje. To, že se člověk tak nenahraditelný jako Heydrich vystavuje zbytečnému nebezpečí, mohu odsoudit jen jako hloupost a idiotství.“

Rozhořčený Hitler požadoval jako pomstu za útok vyvraždění až 10 000 Čechů. Karl Hermann Frank, vrchní velitel SS a policie v protektorátu Čechy a Morava, odletěl z Prahy do Berlína, aby Hitlera od tak drastických opatření odradil. Frank argumentoval tím, že tento typ odvety by mohl narušit dlouhodobé hospodářské a politické plány v regionu.

Pohřbu Reinharda Heydricha v Berlíně se zúčastnili všichni vysoce postavení nacističtí představitelé včetně Heydrichova nadřízeného Heinricha Himmlera a samotného Adolfa Hitlera, který měl na pohřbu projev a slíbil pomstu. Dne 9. června, v den Heydrichova státního pohřbu v Berlíně, Hitler nařídil vyhlazení Lidic, obce, jejíž jméno bylo uvedeno v milostném dopise nalezeném během prvních dnů vyšetřování útoku na Heydricha, které vedlo SS a policie. Ačkoli neexistovaly žádné skutečné důkazy spojující obyvatele obce s atentátníky, nacisté využili i tu nejmenší záminku, aby se pomstili za Heydrichovu smrt, a vybrali si Lidice jako místo odplaty.
Ke zničení obce a popravě jejích obyvatel došlo 9. června 1942 na přímý Hitlerův rozkaz.
Celkem bylo povražděno 340 obyvatel Lidic – 192 mužů, 60 žen a 88 dětí. Všichni muži a chlapci byli zastřeleni a pohřbeni do jednoho společného hrobu, děti byly zavražděny v plynových vozech ve vyhlazovacím táboře Chełmno. Ve stejné nemocnici, kde zemřel Heydrich, byly 4 těhotné ženy donuceny podstoupit potrat.

Jako projev uznání za zásluhy jejího manžela o nacistickou věc daroval Hitler vdově po Heydrichovi zámek v Panenských Břežanech severně od Prahy. V zámeckém areálu zřídila vdova miniaturní pracovní a koncentrační tábor, kde ve špatných podmínkách žilo a pro Linu Heydrich pracovalo asi 150 vězňů z terezínského ghetta a koncentračního tábora Flossenbürg. Podle svědků je fyzicky týrala. Dne 24. října 1943 zemřel Klaus, jedno ze čtyř Heydrichových dětí, na následky dopravní nehody, když jezdil se svým bratrem Heiderem na kole po nádvoří zámku v Panenských Břežanech. Klaus uviděl, že brána do ulice je otevřená a vyjel na ulici, kde ho srazilo malé nákladní auto jedoucí po silnici. Klaus na následky zranění později odpoledne zemřel a jeho tělo bylo pohřbeno v zahradě panství. Lina chtěla nechat zastřelit řidiče i všechny spolujezdce, ale vyšetřování shledalo řidiče nevinným.
Rodina žila na zámku až do dubna 1945, kdy spolu s mnoha dalšími Němci opustila oblast a utekla před postupující sovětskou Rudou armádou.

Hlavní úřad říšské bezpečnosti, který Heydrich vedl, a politika „konečného řešení“, kterou inicioval, měly po jeho smrti strašlivou účinnost. V letech 1941-1945 Němci a jejich partneři z Osy vyvraždili šest milionů Židů. Z nich 1,7 milionu bylo zabito ve třech vyhlazovacích táborech – Bełżci, Sobiboru a Treblince – v rámci operace, která byla pojmenována „na počest“ tohoto nejbezohlednějšího realizátora masového vraždění: operace Reinhard.

Upozornění: Všechny níže uvedené názory a komentáře jsou od členů veřejnosti a neodrážejí názory kanálu World History.
Neakceptujeme propagaci násilí nebo nenávisti vůči jednotlivcům nebo skupinám na základě atributů, jako jsou: rasa, národnost, náboženství, pohlaví, sexuální orientace. World History má právo zkontrolovat komentáře a smazat je, pokud jsou považovány za nevhodné.

► KLIKNĚTE na tlačítko ODEBÍRAT pro další zajímavá videa: https://www.youtube.com/channel/UCMkZyKwX-pLboRxgOeJUNCQ/?sub_confirmation=1







DNEŠNÍ TRENDY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *